Рейтинг

100 жінок Одещини, що наближають перемогу

100 жінок Одещини, що наближають перемогу

Саме так – «100 жінок Одещини, які наближають перемогу» – називається цього воєнного року традиційний рейтинг, заснований вісім років тому друкованими та електронними виданнями Південноукраїнського Медіа Холдингу.

Знайома всім  назва – «100 успішних жінок Одеського регіону» – закономірно трансформувалась. Сьогодні українка – це і воїн на фронті, і наш надійний тил. Наші жінки вміють любити, чекати, втішати, лікувати фізичні і моральні  рани, дарувати сили, невтомно працювати вдень і вночі, долати всі перешкоди. Вони незламно вірять у перемогу і вселяють цю віру іншим. Кожній хочеться вклонитися до землі і щиросердно подякувати.

Публікуючи підсумки цьогорічного рейтингу, журналісти Південноукраїнського Медіа Холдингу таким чином висловлюють свою вдячність і лауреаткам, і усім нашим славним землячкам!

Перемога буде за нами!

Рейтинг

1

Адоніна Ірина

Засновниця благодійного руху United for Freedom, організатор благодійних бранчів у Європі та інфлюенсер, громадська діячка. З початку повномасштабного вторгнення Ірина трансформувала свій особистий блог та почала підтримувати українців за кордоном. За півроку активної роботи провела 9 заходів у різних форматах: благодійні бранчі, закриті вечері, аукціони тощо. Кошти із заходів, влаштованих благодійним рухом (а це понад 700 тисяч гривень), пішли на допомогу в евакуації жінок, дітей та літніх людей із зон бойових дій та деокупованих територій.

Анкета
Скрыть

2

Алексєєнко Альона

Президентка благодійного фонду «Astra Stella»
В перших днів повномасштабного ворожого вторгнення фонд почав допомагати нашим захисникам. Як дружина і мати військовослужбовців Прикордонних військ України, Альона Алексєєнко, насамперед, зосередила свої зусилля на підтримці прикордонників. Водночас фонд підключився до волонтерського руху до допомозі вимушеним внутрішнім переселенцам та іншим постраждалим від війни. Налагодивши співпрацю із зарубіжними та українськими благодійними організаціями, співробітники «Astra Stella» і залучені волонтери збирають і завозять гуманітарні вантажі, які спрямовують на допомогу нужденним одеситам і біженцям, сім’ям загиблих воїнів, а також – пораненим і хворим у шпиталях і лікарнях Одещини. Влаштовують концерты і вистави як для наших захисників, так і для ВПО та дітей. БФ «Astra Stella»та особисто його президентка отримали численні подяки і нагороди від Прикордонної служби України, ПВО та ЗСУ, керівників шпиталів, владних структур та міжнародних фондів.

Анкета
Скрыть

3

Архірій Марина

Красносільський сільський голова Одеського району Одеської області, голова Одеського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад України. Жителі Красносільської громади з лютого 2022 р. почали активно допомагати нашим захисникам: це передача гарячих обідів, забезпечення спецодягом, засобами гігієни, спальними мішками, каріматами, медпрепаратами, турнікетами тощо. Допомога бійцям регулярно відправляється до сьогодні. Налагоджена співпраця з БФ та ГО дає змогу допомагати внутрішньо переміщеним особам та незахищеним верствам населення. Працює місцева соціальна програма «Милосердя в дії». Без залучення бюджетних коштів облаштовані прихистки для ВПО. З ними працюють психологи, юристи, організовано курси вивчення іноземних та української мови, гуртки для дітей. Під час блекауту діяли "Пункти незламності". За рахунок сільського бюджету забезпечили багатоповерхівки потужними генераторами.

Анкета
Скрыть

4

Афанасьєва Таміла

Депутат Одеської обласної ради, позафракційна. Голова Одеської обласної Ради миру. З першого дня війни команда миротворців працює 24/7. Завдяки величезній підтримці різних міжнародних фондів, таких як Odessa Peace Fund (США), United Hatzalah (Ізраїль), Tulcea Humanitarian logistics hub (Румунія) та інших надається допомога незахищеним верствам населення, численним медичним установам півдня України і нашим захисникам. За активну допомогу ЗСУ Таміла Афанасьєва нагороджена орденом і грамотою міністра оборони України, а також «Відзнакою» голови Одеської облради. Проводиться масштабна міжнародна робота. Завдяки налагодженню активної взаємодії протягом воєнного року були встановлені побратимські відносини між Одесою та Майамі – Майамі Біч. Як депутатка і громадська діячка взяла участь у роботі ООН та засіданнях комісій Конгресу США на користь України; підтримує постійну комунікацію з українськими діаспорами Європи і США. Організувала виїзд постраждалих дітей з Бучі, Ірпеня, Маріуполя та Херсона на санаторне лікування до Грузії (з відвідуванням парламенту), а також новорічну виставу з подарунками для понад 1500 діток Одещини і вимушених переселенців.

Анкета
Скрыть

5

Бабич Надія

Генеральна директорка Одеського національного академічного театру опери та балету. З початком повномасштабної війни діяльність колективу не припинялася. У березні 2022-го співаки і музиканти взяли участь у масштабній всеукраїнській акції «Закрити небо над Україною». Весь воєнний час виступають у численних благодійних концертах, кошти від яких ідуть на підтримку наших захисників, а чимало артистів і співробітників театру вступили до лав ЗСУ. Як тільки було дано дозвіл, ОНАТОБ відновив роботу на своїй сцені, забезпечивши у своїй будівлі умови для безпечного перебування глядачів на випадок повітряної тривоги. За рік війни відбулося кілька гучних прем’єр, зокрема нової опери «Катерина». А у квітні 2023-го частина трупи поїхала на гастролі до Нідерландів, де покаже кілька оперних і балетних вистав, і це ще раз приверне увагу європейців до України, яка потребує допомоги у захисті своєї незалежності. 

Анкета
Скрыть

6

Безбабна Вікторія

Засновниця і керівниця Волонтерського центру. Продукцією військового призначення, харчуванням та іншими речами надається допомога тим, хто несе службу в ТрО і на блокпостах, військовим частинам регіону. Передали для потреб військовиків автомобіль. Також у полі зору волонтерів лікарні, соціальні заклади, незаможні сім’ї, пенсіонери (допомога побутовими речами, ліками, продуктами). Допомагають речами і дитячим харчуванням біженцям з дітьми. Поряд з офісом облаштували бомбосховище.

Анкета
Скрыть

7

Беседовська Олена

Волонтерка-координаторка благодійної організації «Все буде Україна». Автор YouTube-каналу «Готуємо з Оленою Беседовською». Постійна волонтерська гуманітарна допомога військовим і нужденним цивільним. Організація гарячого харчування для військових завдяки польовій кухні на 150 осіб. Збір коштів для купівлі автобусу для потреб військових медиків. Підтримка дітей з багатодітних сімей та переселенців  – подарунки до свят, одяг тощо. Організація акцій «Вишиванка для немовлят» у пологовому будинку, «День хустки» для сімей захисників тощо. На прохання військових сім’я Беседовських купує автомобілі, які відправляються у зони бойових дій.   

Анкета
Скрыть

8

Бірюкова Ірина

Генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки. Колектив ОННБ виявив виняткову професійну й громадянську стійкість перед викликами часу. Насамперед було забезпечено збереження фонду та безпеку користувачів. Виконано низку превентивних заходів для захисту будівлі бібліотеки – архітектурної пам’ятки національного значення. Посилено систему відеонагляду. Облаштовано під укриття приміщення в основному книгосховищі, а також– пункт підтримки містян за відсутності електроенергії. Запроваджено особливий режим функціонування книгозбірні, її читальних залів. ОННБ максимально посилила свою онлайн-діяльність. Попри кризу видавничої галузі, забезпечувалося надходження вітчизняної продукції, а також формування документних ресурсів. З метою убезпечення рідкісних видань, здійснено їх відбір та опис для можливої евакуації. Здійснювалось оцифрування фондів. Тривала соціокультурна та науково-просвітницька діяльність державницького, духовного та патріотичного змісту: проведено 161 масовий захід, зокрема – науково-практичні конференції, семінари тощо. Велася дуже активна міжнародна діяльність.  

Анкета
Скрыть

9

Богаченко Наталія

Депутатка Одеської РДВА, координатор найбільшого на півдні України гуманітарного волонтерського центру «Гостинна хата». Щодня сюди звертається понад тисяча вимушених переселенців і нужденних, працює близько 100 волонтерів. Налагоджено постійну взаємодію із закордонними і вітчизняними благодійниками. Працівники центру опікуються десятками тисяч сімей, вони забезпечуються одягом, побутовими  речами, засобами гігієни; видано вже близько 100 тисяч продуктових наборів. Організована медико-діагностична робота, допомога ліками. Центр отримав відзнаку за національний рекорд  «Найбільша вага гуманітарної допомоги, видана постраждалим від війни в Україні». За час роботи з березня 2022 р. було надано 1 800 000 кілограмів гуманітарної допомоги!  

Анкета
Скрыть

10

Бортникова Олена

Директор КЗ «Одеський фаховий коледж мистецтв ім. К.Ф.Данькевича», заслужений працівник культури України, кандидат педагогічних наук.
Коледж вчасно підготувався до безпечних умов навчання і, пройшовши відповідну перевірку, забезпечує повноцінний навчальний процес. Студентам допомогли адаптуватись до складних обставин сьогодення, вони забезпечені місцем проживання, своєчасно отримують стипендії. Творчі колективи і студенти коледжу постійно беруть участь у церемоніях нагородження військових і цивільних персон, які проводить Одеська ОД(В)А, зустрічах зарубіжних гостей, у проведенні заходів національно-патріотичного спрямування, у концертах, що популяризують культурні цінності України. Колектив коледжу зробив добровільний внесок в Фонд підтримки оборони Одещини та надав підтримку каналу «Повітряна тривога» на загальну суму 285 751 грн.

Анкета
Скрыть

11

Бугаленко Ольга

Засновниця платформи «Могу быть донором. Одесса». Докладає багато зусиль до пошуку донорів для пацієнтів лікарських закладів Одеси і Одеської області. Зокрема, бере активну участь у пошуку донорів крові для поранених бійців, які перебувають у шпиталях Одеси. У разі потреби організовує інформаційну підтримку пошуку донорів.

Анкета
Скрыть

12

Буйневич Олена

Директор Департаменту освіти і науки Одеської міської ради. Забезпечила ефективний освітньо-виховний процес у місті за умов воєнного стану. Завдяки зусиллям Олени Буйневич, її колег, депутатів міськради та педколективів у багатьох школах облаштували укриття, що дає змогу дітям повноцінно вчитися в очному режимі. Разом з педагогічними колективами навчальних і дошкільних закладів директор департаменту постійно бере участь у благодійних заходах, спрямованих на підтримку військовослужбовців ЗСУ. Зокрема, напередодні Великодня за її ініціативи проведено акцію вдячності і підтримки : воїни отримали майже 3000 пасок, спечених педагогами та батьками, листи і малюнки дітей, численні подарунки. Все уже доставлено захисникам. А у Міському саду з’явилися Великодні дерева, прикрашені символічними виробами, які були створені руками одеських школярів та вихованців дитячих садочків під керівництвом їх наставників.

Анкета
Скрыть

13

Бурлай-Пітерова Оксана

Директор – художній керівник Одеського театру юного глядача ім. Юрія Олеші, заслужена артистка України. Уже з 27 лютого колектив  театру почав дистанційну робота у «Фейсбуці», на YouTube та інших платформах. Реалізовано низку онлайн-проектів поезій і казок українською мовою. Актори показувати благодійні вистави в укриттях, на паркінгах тощо. А як тільки дали дозвіл, відновилася робота у приміщенні театру. Було кардинально оновлено репертуар, усі вистави зараз ідуть українською мовою. Це і класика, і сучасні автори. Також зроблено дві вистави в форматі концерту – «А ми нашу червону калину підіймемо!» і «А ми нашу славну Україну розвеселимо!». Організовано «Театральної майстерні» для юних глядачів – майстер-класи з акторської майстерності, сценічної  мови, декоративно-ужиткової  творчості. Під час повітряної тривоги глядачі разом з персоналом спускаються  до укриття, де дітей залучають до спеціально розроблених занять.

Анкета
Скрыть

14

Вітос Валентина

Директорка КУ «Одеський обласний центр української культури», волонтер. Має вагомий особистий внесок у збереження національної культури та популяризацію вивчення української мови, що особливо важливо в умовах агресії рф. Зміцнює засади культурного фронту, розробила і реалізує низку патріотичних проєктів для жителів Одещини і вимушених переселенців. Організовує художні виставки для шпиталів, що спрямовано на моральну підтримку поранених. Ініціювала масштабну акцію «Подаруй вишиванку захиснику». У Центрі постійно проводяться виставки, майстер-класи для дорослих і дітей.

Анкета
Скрыть

15

Вітюкова Людмила

Охоронець в КУ "Муніципальна Варта", в перші дні війни вступила до лав "Добробата". Наразі продовжує нести службу. За цей час Людмилі доводилося затримувати людей, які вели фотофіксацію заборонених об'єктів. Після прильотів по рідному місту надає допомогу рятівникам, медикам та поліції. Допомагає переселенцям і одеситам, що опинилися в скрутному становищі, речами, продуктами, медикаментами та засобами гігієни. Співпрацює з різними волонтерами та волонтерськими центрами, заходить донорів крові для лікарень і сама неодноразово виступала донором. Допомагає сім'ям військових з дітьми.

Анкета
Скрыть

16

Войтенко Олена

Головна редакторка обласної громадсько-політичної газети «Одеські вісті». З перших днів війни бере активну участь у волонтерському русі. Працювала з евакуйованими та біженцями на залізничному вокзалі м. Одеса, організовувала забезпечення їх теплими речами, медикаментами. Зараз продовжує працювати з ВПО на залізничному вокзалі. У газеті, ФБ-спільноті газети та у волонтерських вайбер-групах постійно висвітлювала інформацію щодо руху евакуаційних потягів, допомоги біженцям. У перші дні війни разом з однодумцями ініціювала поставку від волонтерів Праги, Сколе і Львова, посольства України в Чеській Республіці медикаментів та засобів догляду, координувала  доставку їх залізницею та передачу у медичні заклади Одеси, місця розміщення біженців та силові підрозділи. 

Анкета
Скрыть

17

Волкова Інна

Депутат Одеської районної ради, волонтер. Очолює Координаційний штаб при Одеській районній раді з питань отримання та розподілу гуманітарної допомоги «Save lives», який функціонує з березня 2022 року. Пріоритетними напрямками діяльності є організація доставки гуманітарної допомоги у вигляді лікарських засобів, засобів гігієни та продуктів харчування. Бенефіціарами отриманої допомоги є лікарні, військові, парамедики, благодійні організації різного спрямування, внутрішньо переміщені особи та вразливі категорії населення (жінки, діти, особи похилого віку, особи з інвалідністю).

Анкета
Скрыть

18

Галич Світлана

Професор акушерства і гінекології, доктор медичних наук, старший лейтенант медичної служби, військовий лікар. Працювала лікарем Одеського пологового будинку № 1 та завідуючою кафедрою акушерства, гінекології та педіатрії Міжнародного гуманітарного університету, але з початком війни добровільно змінила медичну спеціальність. Нині служить у системі польових госпіталів, бере участь в операціях і надає іншу фахову допомогу нашим захисникам і жителям деокупованих теориторій. За службу під час війни Світлана Родіоновна була відзначена іменним годинником Командувача Медичних Сил ЗСУ та іншими військовими відзнаками, а також державною нагородою - орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Анкета
Скрыть

19

Гейдер Олена

Засновниця і креативний директор нішевого культурного бренду жіночого одягу Maison Sophy G, дизайнер. Бренд відновив роботу буквально через місяць після початку повномасштабного ворожого вторгнення, тим самим податками підтримуючи економіку країни та зберігши робочі місця без скорочення зарплат працівників. Підприємство відразу активно включилося у волонтерську діяльність Одеси, безкоштовно виконуючи замовлення для Тероборони та громадських організацій. Незважаючи на обстріли та постійні тривоги, бренд зміг зробити заплановану колекцію весна-літо 2022 і представити її на показах у Парижі та Лондоні, привернувши увагу до України. В даний час Maison Sophy G бере активну участь у різних благодійних заходах за кордоном, зокрема в Австрії (Відень), де безкоштовно передає на аукціон свої вироби, всі збори від яких ідуть на підтримку ЗСУ.
 

Анкета
Скрыть

20

Головатюк-Юзефпольська Ірина

Головний лікар КНП «Пологовий будинок № 1 Одеської міської ради», кандидат медичних наук, заслужений лікар України, депутат Одеської міської ради.
Попри воєнні обставини, у першому пологовому збережено фаховий склад лікарів і середнього медперсоналу для повноцінної роботи. Уже до 1 березня 2022 колектив обладнав у підвальному приміщенні фактично додатковий повноцінний пологовий будинок, де є зали для пологів та операційна, приміщення для безпечного і комфортного перебування 70 з лишком породіль, новонароджених і пацієнток гінекологічного відділення, а також медперсоналу. Протягом усього періоду повномасштабної війни тут приймають на безоплатній основі на лікування та пологи жінок, які були змушені змінити місце перебування. Їх та малюків забезпечують усім необхідним, зокрема засобами догляду та гігієни, підгузками, пелюшками, дитячим харчуванням, а іноді навіть візочками і ліжечками. 

Анкета
Скрыть

21

Гончарова Наталія

Співзасновниця проєкту Be an Angel Ukraine, поетеса, соціальна активістка, міжнародна волонтерка. Разом з колегами надає допомогу тим, хто її потребує, насамперед нужденним та незахищеним громадянам, людям з особливими потребами, дітям, людям похилого віку, а також тим, хто потрапив у скрутну життєву ситуацію, спричинену війною. Фонд займається реабілітацією та лікуванням українців з серйозними медичними проблемами в європейських клініках, наданням широкого спектру соціальної підтримки. 

 

Анкета
Скрыть

22

Гуменюк Галина

Завідуюча сектором нагород Одеської обласної державної (військової) адміністрації, відповідальний секретар комісії з державних нагород, магістр державного управління. Насамперед забезпечила схоронність державних нагород, яких на той час було особливо багато у зв’язку з підготовкою до святкування 90-річчя Одеської області. Ні на день не ставилося на паузу відзначення військових, співробітників ДСНС, медиків, волонтерів, інших достойних жителів Одещини. Навпаки, ця діяльність стала ще більш напруженою і терміновою. Вручалися як державні нагороди, так і засновані начальником ОД(В)А, органами місцевого самоврядування. Мова йде про сотні відзначених, що дуже важливо для підтримання морального духу людей.    

Анкета
Скрыть

23

Гуменюк Наталія

Начальник Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони Півдня України. Самовіддано служить народу України, ефективно виконує поставлені завдання в умовах повномасштабного воєнного конфлікту. Захищає інформаційний фронт від фейків, оперативно інформує українців про потенційні загрози та наслідки обстрілів.

Анкета
Скрыть

24

Гуцаленко Оксана

Волонтер Одеського військового госпіталю. Почала тут працювати ще з початком російського вторгнення в Україну в 2014 році. Організовує збори на потреби ЗСУ. Активно співпрацює з благодійними фондами, що дає змогу забезпечувати наших захисників ліками, амуніцією, одягом. Докладає зусиль до передачі гуманітарної допомоги воїнам. Разом з товаришами-волонтерами влаштовує для пацієнтів шпиталю святкові заходи. 

Анкета
Скрыть

25

Данилкіна Руслана

Дівчина з позивним Сіма пішла на війну добровольцем у 18 років. Під час виконання бойового завдання на Херсонському напрямку автомобіль, в якому вона перебувала, потрапив під артилерійський обстріл. Дівчина отримала важке поранення, внаслідок якого поранену ногу довелося ампутувати. Проте це не зломило її дух і жагу до життя. Руслана ділиться своєю історією у соцмережах, збирає кошти на надсучасний протез та мріє повернутися до лав ЗСУ.

Анкета
Скрыть

26

Данилко Наталія

Депутат Одеської облради, секретар депутатської фракції «Слуга народу», лідерка руху «ЗеЖінки» у м. Одеса. Адвокат, медіатор, директор юридичного бюро «Данилко і партнери», кандидат юридичних наук. З перших днів повномасштабного вторгнення зі своєю командою активно займається підтримкою ЗСУ: забезпечення раціями, спальними мішками, медпрепаратами, одягом, продуктами харчування; а також буксирними тросами, спецавтотехнікою, будматеріалами, палатками, маскувальними сітками, вогнегасниками, генераторами тощо. Налагодили ефективну логістику по передачі гуманітарних вантажів до м. Миколаїв через м. Одесу та надання допомоги шпиталям і лікарням Одещини: це медичне устаткування, медикаменти, продукти харчування, дитячі та дорослі засоби гігієни, одяг, генератори, ліхтарі тощо. Триває постійна підтримка незахищених верств населення, у тому числі внутрішньо переміщених осіб: вирішуються питання соціального забезпечення, матеріальної і медичної допомоги, юридичного консультування. Зокрема, у межах акції «Від мами до мами» діти забезпечуються засобами гігієни, дитячим харчуванням, медикаментами та одягом; відвідують театральні вистави.

Анкета
Скрыть

27

Делієва Наталія

Голова ВГО «Асоціація жінок України «Дія», президентка «Першого  благодійного театрального фонду». Як військова волонтерка з початку повномасштабної війни допомагає військовим на півдні країни: це ОБМП ЗСУ, дивізіон артилерії, ОБЛП територіальної оборони, підрозділ арт розвідки, окремий полк зв’язку.  Водночас як гуманітарна волонтерка   організувала центр допомоги вимушеним переселенцям (Французький бульвар, 12/1). За 2022 рік допомогла понад трьом тисячам ВПО – продуктовими наборами, ліками, одягом. Підтримує людей з інвалідністю, пенсіонерів, ветеранів сфери культури. Імерсивні виставки, продюсеркою яких є Наталя Делієва, демонструються по всьому світу, покази відбулись в Канаді, США, Франції. Завдяки цим акціям збираються донати на допомогу Україні: нані зібрано вже 6 млн грн.  

Анкета
Скрыть

28

Діденко Юлія

Депутат Верховної Ради України («Слуга народу»), голова  підкомітету Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Протягом 2022-2023 рр. стала ініціатором підготовки і співавтором низки законодавчих проєктів, що мають на меті посилити економічну спроможність країни та допомогти українцям у період воєнного стану. Більшість з проєктів уже набули чинності. Це, зокрема, закони, у яких йдеться про: визначення особливостей адміністрування податків і зборів; регулювання податкового законодавства; регулювання ставок палива; зміна ставок акцизного податку на бензин; зниження податкового навантаження;
звільнення від оподаткування митними платежами операцій ввезення товарів для правоохоронних органів, Міністерства оборони України, ЗСУ та інших військових формувань; регулювання ввезення електроенергії. Також взяла участь у регулюванні низки Законів України, що стосуються дії фінансової та виробничої сфер за умов воєнного стану. Набув чинності також Закон, що забезпечує додаткове податкове навантаження на компанії, які продовжують працювати в країні-агресорі. Як менторка руху «Зе!Жінки» в Одеській області опікується питаннями протидії насильству, медичної допомоги жінкам Одещини тощо.

Анкета
Скрыть

29

Зарічанська Інара

Ресторатор мережі закладів в Одесі і Києві, співзасновниця благодійного фонду «Родина Зарічанських». Фонд провадить масштабну багатовекторну волонтерську діяльність. Постійно для наших захисників у райони бойових дій відправляються машини з тонами якісних, смачних харчових виробів. У самих закладах діють спеціальні умови для військових і волонтерів. Триває постійна допомога пораненим бійцям. «Родина Зарічанських» відгукується на потреби наших захисників у придбанні спеціальних засобів захисту та ведення бойових дій, зокрема було куплено кілька безпілотників.

Анкета
Скрыть

30

Зінченко Марина

Директор департаменту фінансів Одеської облдержадміністрації, депутат Одеської облради. Марина Зінченко вже 15 років несе службу на цій дуже відповідальній посаді. До того ж наразі триває вже третя її каденція як депутата Одеської обласної ради. Від початку повномасштабної війни вона мужньо тримає фінансовий фронт, чим забезпечує стабільність регіону. Саме Марина Зінченко стала одним з ініціаторів створення цільового фонду «Оборона Одещини». Зібрано 35,1 млн грн на потреби наших захисників. Зокрема, закуплено засоби індивідуального захисту, амуніція, тактичний одяг, взуття та інше спорядження. Закуплено необхідні предмети і матеріали для тероборони, медикаменти, аптечки для польових медиків, а також автівки. Як керівник департаменту і депутатка вирішує питання гуманітарної і матеріальної допомоги малозабезпеченим родинам та постраждалим від ракетних обстрілів.

Анкета
Скрыть

31

Зіцер Галина

Директорка Одеської обласної державної філармонії ім. Д. Ойстраха, заслужений працівник культури України. З початку війни артисти Одеської філармонії активно працюють на культурному фронті. Зокрема, постійно беруть участь в акції «Підтримай своїх», започаткованій Будинком офіцерів командування ВМС ЗСУ (10 концертів). Окрім того вже проведено понад 40 благодійних тематичних концертів на різних майданчиках Одеси для одеситів і вимушених переселенців, за що філармонія отримала подяку Департаменту праці та соціальної політики Одеської міськради. Також артисти філармонії беруть участь у благодійних концертах на користь наших захисників. Разом з Ротарі клубом «Одеса-Рішельє» артисти провели два концерти – у Камерній залі Одеської філармонії та на Одеському головпоштамті – на підтримку Миколаєва.

Анкета
Скрыть

32

Золота Юлія

Т.в.о. керівника на час дії воєнного стану благодійної організації «Я допоможу». Надає гуманітарну допомогу як цивільним, так і військовим у найгарячіших точках. Серед них – Херсон, Миколаїв, Бахмут та інші. Забезпечує одягом, продуктами харчування тих, хто цього потребує. Проводить багато виїздів в область, роздаючи гуманітарну допомогу мешканцям Одещини.

Анкета
Скрыть

33

Іщук Юлія

PR-менеджер, арт-директор кафе SANTORINI, волонтер. Уже протягом багатьох років займається благодійністю, зокрема спрямовувала свої зусилля на підтримку жінок у бізнесі. А з початком повномасштабної війни сконцентрувала свою діяльність на волонтерській діяльності. На даний момент більшість часу віддає допомозі нашій країні разом із благодійним фондом "Добрий самарянин". Це, зокрема, організація лікування українців у Німеччині, допомога сиротам та інвалідам, доставка їжі, води, медикаментів та товарів першої необхідності у "гарячі точки", допомога вимушеним переселенцям.

Анкета
Скрыть

34

Кальчук Оксана

Начальник Одеського воєнно-медичного клінічного центру ДПСУ, полковник медичної служби, заслужений працівник охорони здоров'я України. В умовах воєнного стану забезпечує самовіддану високопрофесійну діяльність колективу, спрямовану на рятування життя і відновлення здоров’я військових.

Анкета
Скрыть

35

Каратнюк Ірина

Головна медична сестра Багатопрофільного медичного центру Одеського національного медичного університету, за сумісництвом - медична сестра палати інтенсивної терапії анестезіологічного відділення. Неодноразово нагороджувалася почесними грамотами від керівництва університету, Департаменту управління охорони здоров’я в м. Одеса та Міністерства охорони здоров'я України. З початком повномасштабної війни з метою забезпечення готовності для надання медичної допомоги постраждалим внаслідок військової агресії рф проти України активно співпрацює з волонтерськими організаціями, постійно бере участь у забезпеченні клінік медичного університету лікарськими засобами, виробами медичного призначення та обладнанням, контролює правильність їх отримання, обліку, зберігання та витрачання в БМЦ.

Анкета
Скрыть

36

Кармазіна Катерина

Координаторка Адвокатського волонтерського центру при Раді адвокатів Одеської області. В центрі активно діють 167 адвокатів. Підтримують фінансово, продуктами та медикаментами, надають безкоштовну юридичну допомогу сім'ям з дітьми, внутрішньо переміщеним особам, лікарням та госпіталям, військовим частинам. Волонтери центру регулярно доставляють питну воду до Миколаєва, готують їжу для військових, здійснюють вогневу та тактичну підготовку адвокатів.

Анкета
Скрыть

37

Карташова Наталя

Волонтер. У «Фейсбуці» веде волонтерську діяльність під ім’ям Nata Kartasheva. Працює на підтримку українського воїнства від 2014-го, а з початку повномасштабного вторгнення ця її діяльність набула потужних масштабів. Наталю добре знають не лише в Одесі, а й далеко за її межами, тому їй вдається збирати кошти і закуповувати для наших захисників багато речей, необхідних на фронті. Це, і дорогі дрони, і коліматори, труби розвідника, монокуляри нічного бачення, зарядні станції, маскувальні сітки та багато інших знарядь ведення бою і захисту. Також наші захисники отримують зусиллями Наталі одяг, дощовики, засоби гігієни, продукти. Триває забезпечення медичним приладдям – турнікетами, бандажами, системами, ліками тощо. А до Великодніх свят одеська волонтерка здійснила унікальну акцію: випекла самостійно десятки дуже смачних панетоне з італійського борошна  і запросила за них донатити на потреби ЗСУ по три тис. грн. Усі розкуплені, а виручені кошти підуть на купівлю вже замовлених дронів! Отримали свої панетони у подарунок і друзі, які постійно підтримують її волонтерську діяльність.

Анкета
Скрыть

38

Китайська Олена

Директор департаменту праці та соціальної політики Одеської міськради. Попри всі складнощі система соціального захисту міста працювала в штатному режимі, без скорочення штату, без дистанційної роботи та без закриття установ. Центр соціальних служб надав послуг більш ніж вдвічі порівняно з 2021 р. Основним завданням для працівників департаменту стала підтримка внутрішньо переміщених осіб. Взято на облік майже 60 тисяч ВПО. За координації департаменту тривало розселення вимушених переселенців у приватних садибах одеситів, а також до монастирів, хостелів тощо. Проведено нарахування допомоги на проживання ВПО на загальну суму 1 млрд. 172,1 млн грн. Соцслужби працюють на залізничному вокзалі з прийому та подальшого направлення переміщених осіб, тут створено Пункт реєстрації ВПО, надаються консультаційні, психологічні послуги, гуманітарна допомога. Діє Муніципальний центр сприяння працевлаштуванню ВПО під гаслом: «Одеський ринок праці – Заякорись в Одесі». Для надання допомоги ВПО та малозабезпеченим мешканцям створено Міський центр гуманітарної допомоги. Департамент створив «гарячі» телефонні лінії психологічної допомоги. Всі підвідомчі комунальні установи забезпечували надання соціальних послуг вразливим верствам населення, особам похилого віку, одиноким, особам та дітям з інвалідністю, особам без визначеного місця проживання. Тривала робота «соціальних їдалень», а також багатоаспектна робота служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства.

Анкета
Скрыть

39

Колесниченко Анна

Очільниця та засновниця громадської організації "Запорука майбутнього", яка на сьогодні опікується 270 дітьми з важкою інвалідністю. За її підтримки щомісяця 70 дітей з інвалідністю та дітей з ООП регулярно отримують доступ до занять спортом, творчості, навчання. Крім того сім'ї дітей отримують психологічний супровід та адвокацію прав. Також на базі організації в період військового стану було відкрито клас для дітей з аутизмом та генетичними хворобами, щоб вони могли розвиватися, а батьки працювати. Серед засобів реабілітації - гончарна майстерня, спортивний зал. У період війни Анна активно підтримує наших захисників та надає гуманітарну і психологічну, логопедичну допомогу військовим після контузії на базі війскового реабілітаційного центру. ГО співпрацює з низкою закордонних донорів, а 28 квітня на конференції в Бельгії організація буде представляти Україну.

Анкета
Скрыть

40

Кольчак Валентина

Начальник управління фізичної культури і спорту Одеської обласної державної (військової) адміністрації. Результати виступів спортсменів Одещини, аналіз роботи закладів фізичної культури і спорту, товариств, федерацій переконують, що ця діяльність була насиченою і успішною попри всі виклики воєнного часу. Обласне управління відіграло тут важливу об’єднавчу та організаційну роль. Вдалося зберегти мережу закладів фізкультури і спорту та продовжити навчально-тренувальну роботу. Завдяки прийому дітей з числа ВПО до ДЮСШ  нівельовано зменшення кількості вихованців, які виїхали за кордон. Для безпеки навчально-тренувального та змагального процесу управління підготувало рекомендації, враховуючи умови саме Одеської області. Забезпечено документально та фінансово участь спортсменів Одещини (це стосується і видів спорту для осіб з інвалідністю) у численних змаганнях в Україні, у  європейських та світових першостях. Одеська область посіла 5-ту і 6-ту сходинки в Українському рейтингу з розвитку фізкультури і спорту вищих досягнень. Багато спортсменів і тренерів долучилися до волонтерсько-гуманітарної діяльності.

Анкета
Скрыть

41

Константинова Олена

Адвокат, засновниця першого в Україні концептуального бутіка флористики преміум класу VarVara (що також є торгівельною маркою). З початком російсько-української війни не припинила роботу, зберігши робочі місця співробітників. Працюючи у звичайному режимі, підтримує податками економіку країни. Значну частку прибутку бутік протягом воєнного року переводить на потреби Збройних Сил України. 

Анкета
Скрыть

42

Кудренко Тетяна

Учителька української мови та літератури Нерубайського академічного ліцею №1 Нерубайської сільської ради Одеського району Одеської області. Восени 2022 року отримала звання «Заслужений учитель України» за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти. ЇЇ учні постійно стають переможцями районних та обласних олімпіад з української мови та літератури, Всеукраїнських конкурсів Малої академії наук України, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка. Закономірно, що діти, виховані у дусі любові до України, до її мови та культури, з початку повномасштабної війни активно долучилися до акцій на підтримку наших захисників та надання гуманітарної допомоги тим, хто її потребує. А педагогічний колектив ліцею створив безпечні умови для своїх вихованців, забезпечивши повноцінний навчально-виховний процес.

Анкета
Скрыть

43

Лаврюкова Світлана

Директорка Одеської інфекційної лікарні, заслужений лікар України, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня. Понад 50 років свого життя віддала праці у галузі охорони здоров'я, зробила вагомий внесок у справу збереження здоров'я одеситів та надання медичної допомоги належного рівня. Забезпечила повноцінне функціонування установи у період воєнного стану. Наразі лікарня приймає на лікування не лише цивільних, а й наших захисників. 

Анкета
Скрыть

44

Лазаренко Ольга

Голова Селянського фермерського господарства «Прогрес», волонтерка. Як очільниця багатопрофільного сільськогосподарського підприємства, забезпечує його успішну діяльність у воєнних умовах, чим робить вагомий особистий внесок у продовольчу безпеку регіону та країни в цілому. З 24 лютого на постійній основі здійснює благодійну допомогу та іншу діяльність на користь ЗСУ. Своєчасно реагує на звернення наших захисників, завдяки чому за час воєнних дій було придбано та передано в різні військові частини таку техніку: сім різних легкових авто, вантажний самоскид, напівпричіп-платформа, вантажний контейнеровоз, пасажирський автобус. Усі авто були відремонтовані і повністю укомплектовані. А нещодавно воїни ЗСУ отримали тягач і трал для переміщення великогабаритної військової техніки. Також придбані для потреб військових тепловізорний бінокль з далекоміром, два генератори, автомобільні шини у великій кількості, тактичний одяг, засоби гігієни, продукти. На базі господарства випікаються смаколики, формуються харчові вантажі та відвозяться бійцям, що перебувають у медичних установах Одеси. Перераховано благодійну допомогу ЗСУ у сумі 500 тисяч гривень.   

Анкета
Скрыть

45

Леонідова Лілія

Депутатка Одеської міськради, голова громадської організації «Культура демократії». Від початку повномасштабної агресії ГО «Культура демократії» почала здійснювати волонтерську діяльність в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Вона стала ініціатором створення найбільшого на півдні України гуманітарного штабу «Гостинна хата». Пізніше Лілія Леонідова разом із міжнародними донорами почала допомагати у будівництві мобільного містечка для переселенців у передмісті Одеси. У знаменитій Чорнобаївці за фінансової підтримки міжнародних партнерів забезпечувала ремонт постраждалих від обстрілів будинків. Спільно з громадським рухом «Віра, Надія, Любов» реалізовує проєкти для допомоги жінкам та дівчаткам по Одеській області, а також у звільненому Херсоні. Очолила на Одещині Коаліцію 1325, яка працювала в рамках реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». За допомогу українським розвідникам була нагороджена медаллю «Волонтерське серце». Зараз ГО «Культура демократії» працює над створенням громадської платформи, що дозволлить брати участь у прозорій розробці стратегічного плану розвитку Одеси та надасть можливість громаді брати участь у прийнятті рішень.

Анкета
Скрыть

46

Ліберова Влада

Фотографиня-документалістка, волонтер. З перших місяців повномасштабного вторгнення перебуває в гарячих точках та документує війну. Знімки Влади та її чоловіка Костянтина облетіли найпопулярніші світові та українські ЗМІ, навіть Володимир Зеленський використовує їхні роботи, щоб привернути увагу світу до жахів війни, які російські загарбники принесли на нашу землю. Поїздки на фронт вони поєднують з гуманітарною роботою: ніколи не їдуть порожніми – обов'язково везуть те, що потребують військові. 

Анкета
Скрыть

47

Малихіна Тетяна

Директор клінічного санаторію «Перший» (у минулому – ім. Горького), кандидат медичних наук, заслужений лікар України. У цей скрутний час, незважаючи на всі складнощі, колектив санаторію не зупинив своєї діяльності, а переформатував її задля нинішніх потреб українців. Наразі тут надають повний комплекс фізичної та психологічної реабілітаційної допомоги дорослим і дітям, у тому числі й немовлятам. У санаторії допомагають як військовим, так і цивільним, що постраждали внаслідок війни. Ця допомога є безкоштовною для людини, оскільки у повному обсязі фінансується державою за програмою медичних гарантій НСЗУ. Колектив пишається тим, що його допомога військовослужбовцям ЗСУ отримала подяку, і продовжує наполегливо працювати задля Перемоги.

Анкета
Скрыть

48

Малонога Світлана

Заступник генерального директора - начальник єдиної оперативної диспетчерської служби КНП "Одеський обласний центр екстренної медичної допомоги і медицини катастроф" Одеської обласної ради, заслужений лікар України. В період воєнного стану якісно та ефективно працює у сфері охорони здоров'я. Надає висококваліфіковану допомогу хворим та постраждалим, забезпечує своєвчасну роботу виїзних бригад швидкої медичної допомоги та оперативної служби. З початку війни продала власний автомобіль, і на ці кошти було закуплено для наших захисників амуніцію, засоби захисту та ведення бою! 

Анкета
Скрыть

49

Манасова Гульсим

Професор кафедри акушерства і гінекології Одеського національного медичного університету, куратор відділення патології вагітних Пологового будинку № 5 м. Одеси, доктор медичних наук, заслужений лікар України. Як куратор відділення патології вагітних вжила заходів для його повноцінного функціонування в умовах воєнного стану і безпечного перебування породіль. Бере активну участь у допомозі вагітним та хворим жінкам, які змушені були виїхати з місць постійного проживання і знайшли тимчасовий притулок в Одесі. Долучилася до масштабної ініціативи казахської діаспори в Україні по створенню «Юрт незламності», які є символом підтримки та багатовікової українсько-казахської дружби. В Одесі «Юрта незламності» була розміщена у парку ім. Т.Г. Шевченка. Вона не лише виконує функції звичних «Пунктів незламності», де кожен може зігрітися, підзарядити телефон чи інші гаджети, випити чаю, а й стала осередком казахської гостинності для одеситів і гостей міста. Тут відбуваються культурні заходи, можна скуштувати традиційні казахські страви.

Анкета
Скрыть

50

Маслова Оксана

Журналістка, письменниця, засновниця Телеграм-платформи  «Українка в Чехії». Вимушено виїхавши з дитиною за межі рідної країни, створила Телеграм-канал новин та повідомлень «Українка в Чехії», який став проєктом-розрадою для тисяч українок в Чехії. Він об'єднує наших співвітчизниць і чехів, наводить містки та допомагає обом сторонам – надати й отримати. Нині масштаб – понад 700 тисяч охоплень за місяць: на каналі, веб-сайті плюс комьюніті, де українки підтримують одна одну та дають фахові поради зі свого професійного досвіду. Нині засновниця працює над тим, щоб окрім моральної канал отримав фінансову підтримку. Окрім того, Оксана ініціювала проведення виставок, що знайомлять з Україною та її культурним надбанням. Написала книжку для дітей «Товариство загублених рукавичок», яку випустило друком чеське видавництво PIKOLA: це історія маленької рукавички, яка загубилася в чужому великому місті, як і багато хто з українців – вимушених біженців. Презентація в Празі запланована на травень, під час книжкового фестивалю.

Анкета
Скрыть

51

Михайленко Вероніка

Голова правління Благодійного фонду «Майбутнє», головний лікар Дитячого реабілітаційного центру ім. Бориса Литвака. Відомий на всю країну та далеко за її межами Дитячий реабілітаційний центр ім. Бориса Литвака, яким опікується Одеський обласний благодійний фонд «Майбутнє», після початку повномасштабної війни ненадовго зупинив свою роботу з огляду на безпеку дітей і колективу, однак уже 15 квітня відновив свою діяльність з урахуванням умов воєнного стану. Більше того: високоякісну допомогу почали надавати за рахунок державного, обласного і міського бюджетів не лише дітям, які проживають в Одесі і області, а й зареєстрованим тут внутрішньо переміщеним особам. Колектив фахових співробітників проводить комплексну медичну, фізичну, психолого-педагогічну та соціальну реабілітацію. Така діяльність набула нині ще більшої актуальності для дітей і їх батьків, серед яких чимало військовослужбовців. Одним із аспектів соціальної та психолого-педагогічної роботи центру є проведення різноманітних творчих акцій патріотичного спрямування, виставок дитячих малюнків, в яких беруть участь і дітки, які перебувають на реабілітації.   
 

Анкета
Скрыть

52

Медушевська Ірина

Одеський блогер, громадський діяч, волонтер. Відома на всю Україну та за її межами своєю патріотичною позицією та відстоюванням української ідеї в Одесі. З лютого 2022 року свій вплив в інформаційному просторі направила на допомогу ЗСУ. Займається зборами на потреби військових та осіб, що опинилися в скрутному становищі. Підтримує поранених бійців, які перебувають в одеських шпиталях. Має сина, який також обороняє нашу країну від агресора. 

Анкета
Скрыть

53

Міхейцева Катерина

Заступник директора Одеського музею західного і східного мистецтва. Також є головним партнером благодійного проєкту Be an Angel Ukraine. Як культуролог, аналітик культурних процесів, соціальний активіст організовує та проводить численні виставки, які популяризують українських митців, сприяють захистові їх інтересів в умовах воєнного стану. 

Анкета
Скрыть

54

Нагорна-Булай Людмила

З 2000 року і до цього дня – редактор друкованих видань «Південноукраїнського Медіа Холдингу». 25 лютого 2022 року, на другий день війни, о 8-й ранку вже стояла разом з чоловіком у черзі до військкомату. "Щоб не збожеволіти, треба було щось робити, якось допомагати, оскільки не взяли на фронт", - розповідає Людмила. Разом з сусідами робили коктейлі Молотова, рили окопи навколо селища, де мешкають, нарівні з чоловіками патрулювала вночі вулиці. З дітьми та друзями допомагала плести маскувальні сітки, передали на фронт понад сотню в'язаних шкарпеток, ковдр, светрів, шапок, сотні банок тушонки, купили дрон, зібрали гроші на автомобіль. У лікарні як волонтер працювала сестрою-господаркою. Не припиняє передавати на фронт необхідні ліки, сухі душі, сухпайки, ласощі, різне спорядження.

Анкета
Скрыть

55

Назарова Ірина

Учасник об'єднання "Волонтерський рух Одеси". Головна мета діяльності - збір коштів на потреби військових медиків, стабілізаційних пунктів, мобільних шпиталів на сході нашої країни, організація та логістика допомоги з-за кордону для тих медиків, які її потребують на лінії фронту. На зібрані кошти закуповує необхідні ліки, розхідні матеріали для надання медичної допомоги на всіх етапах евакуації.

Анкета
Скрыть

56

Наказенко-Івлева Марія

Командир підрозділу однієї з бригад Збройних Сил України Південного регіону (назву бригади не маємо права вказувати). Частина виконує завдання по стримуванняню ворога в акваторії Чорного моря, має безліч успішних операцій і є однією з найрезультативніших у складі Військово-Морських Сил ЗСУ. Безпосередньо від Марії залежить супровід кожного нашого військовослужбовця від першого в його житті рапорту до виходу його на пенсійне забезпечення. Це потребує врахування індивідуальних особливостей військовослужбовця з метою заміщення нимбільш доцільної посади. З початку повномасштабного вторгнення підрозділи бригади займаються охороною акваторії з метою недопущення застосування ворогом свого військово-морського флоту та висадки десанту на узбережжя. Неоднаразово була заохочена відзнаками від командування бригади, Командування Військово-Морських Сил ЗСУ, Одеської обласної ради. Надає допомогу з координації діяльності волонтерам.

Анкета
Скрыть

57

Нейкова Олена

Власниця  торгових марок "BURRATINO" та "Штрудель", волонтерка, багатодітна мама. Попри складнi умови, в яких доводиться працювати українським рестораторам пiд час вiйни, наприкiнцi вересня 2022-го в Одесi розпочала роботу нова мережа пiцерiй пiд назвою «BURRATINO». Головна мета новоутвореної мережi – це не лише розвиток харчового бiзнесу в Одесi, а й підтримка вітчизняної економіки, забезпечення робочих місць. Багато уваги рестораторка придiляє саме пiдтримцi населення в складних умовах вiйни. Так, заклад на Львiвськiй,15Б став мало не першим iмпровiзованим «Пунктом незламностi» для мешканцiв району, якi пiд час перебоїв зi свiтлом, завдяки встановленому генератору, змогли отримувати тут не тiльки гарячi напої та їжу, а й пiдзаряджати свої мобiльнi пристрої та користуватися послугами мережi iнтернет. 

Анкета
Скрыть

58

Нестеренко Вікторія

Адвокат-волонтер громадської організації "Експедиція". Постійно надає безкоштовні консультації в рамках цього проєкту. Неодноразово організовувала збори на потреби Збройних Сил України. Допомагає військовим у судових справах на безоплатній основі. Як засновниця мистецького журналу "ART Chili" підтримує митців, що опинилися у скрутному становищі через війну, забезпечуючи їх ліками, фарбами, полотнами тощо. 

Анкета
Скрыть

59

Ножевнікова Катерина

Засновниця та директорка БФ «Корпорація Монстрів»: швидка волонтерська допомога. Почесна громадянка Одеської області. З 2014 року БФ надавав допомогу хворим дітям і людям похилого віку; під час пандемії коронавірусу допомагав лікарням і надавав кисневі концентратори жителям. Зараз «монстри» допомагають ЗСУ, закуповуючи необхідне спорядження. Також надають всебічну підтримку вимушеним переселенцям, не кидаючи при цьому й тих місцевих жителів, кому допомагали до повномасштабної агресії.

Анкета
Скрыть

60

Овчаренко Марина

Громадський діяч, автор і керівник соціальних та молодіжних проектів. Від початку війни веде активну волонтерську роботу по допомозі постраждалим та нужденним, займається пошуком прихистку та розміщенням сімей переселенців. Організувала пункт сбору гуманітарної допомоги в офісі агенції «Royal family models», яким керує. Регулярно проводить безкоштовні культурно-просвітницькі заходи для дітей, що були вимушені покинути свої домівки та надає допомогу їх матусям. Попри війну,  традиційно провела «Ukrainian kids forum», до якого залучила міжнародне співтовариство. «We stand for peace» – під таким гаслом випустила вже другу дитячу колекцію бренду Kapsamun. Стала делегатом культурно-миротворчої місії до парламенту Грузії та організатором проєкту Art-освіта в Німеччині. Відзначена подяками і грамотами за волонтерську, громадську та професійну діяльність у час війни.

Анкета
Скрыть

61

Одарій-Захар’єва Наталія

Директорка департаменту охорони здоров’я Одеської ОДВА. В умовах воєнного стану департамент забезпечив надання допомоги всім, хто цього потребує, зокрема – внутрішнім переселенцям. У медзакладах створено умови для безпечного перебування; медики працюють в особливому режимі, надаючи невідкладну допомогу постраждалим цивільним та військовим. Налагоджена співпраця із зарубіжними медзакладами щодо подальшого лікування постраждалих. Забезпечена готовність до епідемічних та надзвичайних ситуацій.

Анкета
Скрыть

62

Олійник Олена

Директор департаменту культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини ОД(В)А. З метою захисту культурної спадщини були евакуйовані на період дії воєнного стану музейні предмети одеських обласних музеїв. Проводилася масштабна робота по залученню благодійних коштів міжнародних донорів. Завдяки цьому 30 регіональних музеїв області отримали гуманітарну допомогу. На виділені міжнародними фондами і ГО кошти придбано матеріали для укриття, засоби протипожежного та цивільного захисту, пакувальні засоби, комплекти відеоспостереження, генератори, сканери для оцифрування музейних предметів, цінних книг тощо. Вже у березні-квітні 2022-го заклади культури Одещини – театри, музеї, центри культури, бібліотеки – відновили діяльність. Відбулися десятки прем’єрних вистав, художніх та тематичних виставок, сотні екскурсій та інформаційно-просвітницьких, мистецьких заходів. На базі бібліотек організовано 95 курсів та клубів з вивчення української мови. Проводиться збір літератури для військових частин та акції «Українська книга – для Херсонщини!». Організовано концертні програми в шпиталях, для вимушено переселених осіб.

Анкета
Скрыть

63

Павлова Олена

Громадська діячка, координаторка культурологічних проєктів, членкиня виконкому Одеської міськради, заступниця голови історико-топонімічної комісії. Має стосунок до організації кількох патріотичних культурологічно-просвітницьких проєктів. зокрема виставок «Від серця до серця» (у межах проєкту «Донор Одеса») та  «Шляхами до Перемоги» фотомайстра Бориса Бухмана. Уже багато років поспіль веде масштабну діяльність в історико-топонімічній комісії, робота якої набула особливо актуального звучання у час війни. Проаналізовано сотні найменувань, створено  мапу імен, які вимагають перегляду, і запропоновано велику кількість імен та назв визначних подій, які повинні з'явитися на просторах сучасного українського міста. Опрацьовується і впроваджується досвід інших країн задля більш системною, цілісної та орієнтованої на майбутнє діяльності. Комісія поставила за мету повністю уникати  маніпуляцій, насамперед, владних та політичних, лобіювання особистих інтересів тощо, а натомість створити єдину збалансовану ціннісно-просвітницько-історичну систему координат у цій вразливій сфері.

Анкета
Скрыть

64

Паненко Світлана

Перший заступник генерального директора з виробничих питань державного підприємства «Куліндорівський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України. Зробила значний особистий внесок у зміцнення економіки країни в умовах війни, налагодження поставок продукції у всі регіони та створення продовольчого резерву у гуманітарних цілях.  

Анкета
Скрыть

65

Печужева Ольга

Голова благодійного фонду «Люди Ікс». Організація була заснована п'ять років тому для надання благодійної допомоги людям, які цього потребували. Однак з початком повномасштабної війни волонтери почали масові збори на потреби Збройних Сил України. Також організація забезпечує гуманітарною допомогою жителів області.

Анкета
Скрыть

66

Пивоварова Юлія

Директор Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. Василя Василька. Театр одним із перших відновив свою діяльність після 24 лютого і зміг заново укомплектувати трупу попри те, що чимало акторів і співробітників колективу стали на захист України. Тож від початку війни було відновлено репертуарні спектаклі і здійснено сім (!) прем'єрних вистав, зокрема – і в укритті під сценою. Одна з прем’єр ввійшла до лонглиста учасників фестивалю-премії «ГРА» (GRA – Great Real Art) Національнї спілки театральних діячів), організовано кілька гастрольних поїздок. У театрі відбуваються творчі зустрічі з провідними письменниками, акторами, культурними діячами країни. Проведено круглий стіл за участю керівників театрів, театрознавців, представників ЗМІ, де йшов обмін досвідом і обговорювалися шляхи подолання актуальних проблем. Налагоджена волонтерська співпраця з благодійними фондами задля допомоги ЗСУ та нужденним. На всі вистави запрошуються військові та вимушені переселенці. 

Анкета
Скрыть

67

Погорєла Ольга

Директор благодійного фонду «Стежка додому». З 2018 року фонд надає соціальну допомогу жінкам та дітям, що постраждали від сімейного насилля, та особам, які опинились у скрутних життєвих обставинах. З початком повномасштабної війни волонтери перебудували діяльність відповідно до потреб воєнного часу. Налагодили гуманітарну підтримку українських військових, а також сімей загиблих воїнів. Почали надавати комплексну допомогу особам, які постраждали від воєнних дій. Вимушених біженців забезпечують гуманітарною допомогою, бажаючих розселяють у власному притулку, що має назву «Будинок волонтерської допомоги «Стежка додому». Наразі під опікою фонду перебувають 2045 сімей ВПО з територій, де зараз ведуться або велися раніше бойові дії.

Анкета
Скрыть

68

Пожарицька Тетяна

Громадська діячка, голова Всеукраїнської громадської організації «Орхідея – відповідь на твою самотність». З перших днів повномасштабної війни ГО «Орхідея – відповідь на твою самотність» активно працює заради Перемоги і підтримує як військових, так і цивільних громадян. Команда волонтерів ГО водночас працювала на кухні для військових на 1200 осіб і привозила медичне обладнання, ліки, машини швидкої допомоги. Забезпечували всілякими необхідними речами як наших захисників, так і вимушених внутрішніх переселенців, матерів-одиначок, малозабезпечені і багатодітні родини. Акції гуманітарної допомоги тривають на постійній основі, а в організованому «Орхідеєю» центрі незламності відбулися десятки акцій за участю дітей. В Англії за підтримки друзів було організовано аукціон картин відомих художників, і завдяки зібраним коштам до України привезуть ще чотири машини швидкої допомоги. Представники організації, які перебувають нині за кордоном, постійно беруть участь в акціях на підтримку України.

Анкета
Скрыть

69

Позднякова Ганна

Директор КП «Теплопостачання міста Одеси». Незважаючи на початок повномасштабної війни, опалювальний сезон 2021/22 в Одесі тривав без перебоїв. Керівництву КП «ТМО» вдалося зберегти працездатний колектив, хоча певна кількість робітників пішла на фронт добровольцями. В умовах воєнного стану вдалося погодити нову схему теплопостачання Одеси, яка має стати запорукою довгострокової програми з розвитку даної системи. Згідно з графіками проводилися гідравлічні випробування, заміна та модернізація тепломереж, ремонт котельного/насосного обладнання. Підготовка до опалювального сезону 2022/23 була проведена повноцінно, тепло в домівки подане вчасно. А після початку ракетних обстрілів української критичної інфраструктури подача тепла відновлялася одразу після відновлення електропостачання. Служби працювали 24/7. КП «ТМО» налагодило співпрацю з міжнародними проєктами, завдяки чому отримало у користування генератори, екскаватори, машину для ремонту теплових мереж, аналогів якої в Україні немає, тощо. Співпраця триває в рамках підготовки до наступного опалювального сезону.

Анкета
Скрыть

70

Прокопечко Людмила

Голова Доброславської територіальної громади Одеського району Одеської області. Військовий волонтер з 2014 року. З початку повномасштабної війни – один з найактивніших голів територіальних громад регіону щодо підтримки військовослужбовців. Вміло організувала зусилля небайдужих мешканців Доброславської громади в їх бажанні бути волонтерами,  допомагати армії та внутрішньо переміщеним особам. Постійно здійснює виїзди з гуманітарною допомогою у зони проведення бойових дій. Зокрема, придбано за її безпосереднього сприяння та участі і передано чотирьом військовим частинам 12 автомобілів, планшети, ноутбуки, повербанки, тепловізори, квадрокоптери, бронежилети, розгрузки, плитоноски, тактичний одяг, бензопили, генератори, пральні машини, холодильники, намети, набори інструментів, продукти та засоби особистої гігієни, медикаменти та багато іншого на суму майже 5 млн грн. На посаді селищного голови ініціювала надання субвенції військовим формуванням на суму 12 млн грн.  Людмила Ярославівна нагороджена багатьма почесними грамотами та відзнаками від військових частин ЗСУ.

Анкета
Скрыть

71

Путівленко Ірина

Блогер, інфлюенсер. Активно працює на інформаційному фронті, висвітлюючи численні злочини росії на території України. З початком війни створила телеграм-канал "Ділюсь домом", де розміщує оголошення з місцями безкоштовного прихистку. Сама приймала переселенців. Згодом створила ще один телеграм-канал "Допомога вагітним", який досі працює 24/7. Для цього швидко знайшла акушерів-гінекологів, консультантів та психологів, які безкоштовно супровождують жінок під час вагітності. У перші тижні війни послугами каналу користувалося 10 тисяч вагітних. Разом з чоловіком Євгеном та за допомоги інших волонтерів створили власний Благодійний фонд "Благо Фонд UA", який допомагає військовим з ліками, гуманітарною допомогою, амунцією та технікою.

Анкета
Скрыть

72

Реброва Катерина

Керівник Волонтерської психологічної служби Одеси. Постійно надає допомогу вимушеним переселенцям та іншим вразливим категоріям населення. Влаштовує заняття для груп, які потребують психологічної допомоги.  

Анкета
Скрыть

73

Ревенко Віра

Професор Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової, директор оперної студії ОНМА, народна артистка України, волонтер
Попри воєнний стан налагодила безпечне повноцінне функціонування оперної студії ОНМА та навчання студентів. З перших днів повномасштабної війни разом зі своїми учнями постійно дає концерти у військових частинах, на майданчиках поблизу фронтових дій, у палатах шпиталів і лікарень. «Своїм мистецтвом ми прагнемо подарувати цим мужнім людям хвилини радості і душевної втіхи, щоб вони хоч ненадовго забули про важкі воєнні будні. І до сліз приємно чути їх оплески!», – каже співачка. За цю діяльність Віра Ревенко стала лауреатом рейтингу «Народне визнання» у номінації «За підтримку бойового духу українського воїнства». Як членкиня ВО «Батьківщина» вона також бере активну участь у волонтерській роботі одеського осередку партіїі, доставляючи  гуманітарні вантажі у громади, спілкуючись з людьми і надихаючи їх на перемогу.

Анкета
Скрыть

74

Редько Олена

Директор – художній керівник Одеського академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного, заслужений працівник культури України. З перших днів війни колектив згуртував свої творчі та виробничі ресурси задля Перемоги. 11 співробітників захищають Україну у лавах ЗСУ. В майстернях театру кравчині одразу почали відшивати термобілизну, спальні мішки, державні прапори, маскувальні сітки тощо. Художники-декоратори здійснили безпрецедентну творчу акцію — створили та розвісили містом красномовні гасла від імені одеситів: «Если Маму кто-то тронет, того мама похоронит», «Все буде Україна!», «Правду не сховати, нас не подолати!». Ці гасла підтримали бойовий настрій містян і навіть привернули увагу в усій Україні та за її межами.  Солісти театру в умовах воєнного стану дали близько 50 концертів для бійців ЗСУ, тимчасово переміщених осіб та одеських глядачів. За ініціативою Олени Редько у театрі була організована масова здача крові для потреб бійців ЗСУ, а у Всесвітньому клубі одеситів відкрито одразу дві благодійні виставки, зокрема, з її приватної колекції дзвіночків. Водночас театр, як і в мирний час, працював для свого глядача, забезпечивши необхідні умови для дотримання безпеки: було повернено на сцену репертуарні спектаклі і випущено три масштабні прем‘єрні вистави.

Анкета
Скрыть

75

Романова Юлія

Завідувачка кафедри стоматології приватного закладу вищої освіти «Одеський міжнародний медичний університет», професорка, доктор медичних наук. З перших днів війни безкоштовно надає медичні послуги українським військовим.
 

Анкета
Скрыть

76

Ротарі Олена

Журналістка, експертка з комунікацій Громадського Руху «Віра, Надія, Любов». До повномасштабної війни працювала продюсеркою телекомпанії «7-й канал». А вже у квітні 2022 року головною справою для неї стало волонтерство. Почала співпрацювати з «Автомайданом»,  потім перейшла у ГР «Віра, Надія, Любов», де спільно з іншими волонтерами та керівниками проєктів реалізує ідеї, спрямовані на розбудову країни на рівні регіону. Весь воєнний рік працює з внутрішніми біженцями (для чого вчиться і сама!): це надання гуманітарної і психологічної допомоги, проведення бізнес-тренінгів та майстер-класів, відкриття просторів для жінок, допомога у перекваліфікації та здобутті нової освіти. І при цьому Олена продовжує допомагати нашим захисникам. Збирала кошти у соцмережах, потім почала  залучати друзів, зокрема суттєво допоміг Денис Волошин. Було куплено і передано військовим дрони, тепловізори, амуніцію, переносну електростанцію, автомобіль, потужний генератор для зв'язківців ВМС тощо.

Анкета
Скрыть

77

Савельєва Лідія

Голова Овідіопольської територіальної громади Одеського району Одеської області. З перших днів повномасштабного вторгнення разом з командою організувала роботу по допомозі потерпілим від війни співвітчизникам, які знайшли прихисток в Овідіопольській громаді. Налагодила співпрацю з цілою низкою громадських організацій і благодійних фондів щодо забезпечення гуманітарною допомогою внутрішньо переміщених осіб, багатодітних сімей, малозабезпечених родин, що перебувають у скрутних життєвих обставинах. На території громади було розгорнуто два стаціонарні «Пункти незламності». Проведено акцію «Допоможи м. Миколаєву питною водою», під час якої було зібрано та передано понад 10 тонн питної води. Задля безпеки жителів встановлено нові засоби оповіщення в селах Калаглія і Миколаївка. З метою підтримки населення надана дотація та фінансова підтримка службам КП «Водопостач», КП «Кришталь», КП «Миколаївський комунгосп» на компенсацію різниці в тарифах на питну воду та каналізацію.

Анкета
Скрыть

78

Світоліна Еліна

Найтитулованіша одеська тенісистка. Колишня третя ракетка світу віддає значну частину зароблених призових коштів на потреби ЗСУ, організовує благодійні вечори, аукціони тощо. Останній такий збір був у Чарльстоні, де Еліна офіційно повернулася до змагань. Благодійний захід у США допоміг зібрати 100 тисяч доларів для підтримки України.

Анкета
Скрыть

79

Семикоп Тетяна

Голова громадського руху «Віра, Надія, Любов». Займається захистом прав соціально неадаптованих груп населення, освітньою роботою з молоддю. 
Проводить зустрічі з дорослими та майстер-класи з дітками, а лікарі, що співпрацюють з організацією, проводять огляди, надають екстрену допомогу та консультації особам з інвалідністю у них вдома, що набуло особливої актуальності у період війни. Громадський рух «Віра, Надія, Любов» - це захист прав соціально неадаптованих груп населення, профілактика дитячої безпритульності, насильства в родинах, робота з внутрішньо переміщеними особами.

Анкета
Скрыть

80

Серьогіна Аніта

Українська каратистка і тренер з карате, заслужений майстер спорту України, нагороджена Орденом княгині Ольги І ступеня. Представляє нашу державу на міжнародних змаганнях найвищого рівня. Минулого року Серьогіна завоювала третє місце на чемпіонаті Європи, а у 2023-му виборола "срібло" на чемпіонаті Європи з карате, що проходив Іспанії. З початку повномасштабної війни - волонтер штабу "Чорноморськ переможе" у рідному місті. Займалася доставкою з-за кордону речей, необхідних для наших захисників. 

Анкета
Скрыть

81

Сибір Вікторія

Воєнкор, громадська діячка, волонтер. З 2010-х років задіяна в українському громадському русі. Неодноразово брала участь у акціях протесту в різних куточках України. З початком повномасштабної війни на території України налагодила співпрацю з британськими військовими репортерами задля кращого висвітлення подій. Працювала на інформаційному фронті у Харкові, Попасній, Бахмуті та інших "гарячих точках". Допомагала вирішувати низку проблемних питань на місцях: наприклад, змусила адміністрацію Дніпра привести до ладу непрацююче бомбосховище, надсилала нашим захисникам координати ворожої техніки, годувала тварин, що опинились на вулиці, та вирішувала безліч координаційних питань. Продовжує боротьбу з ворогом на інформаційному фронті, співпрацюючи з іноземними колегами. 

Анкета
Скрыть

82

Сивак Ірина

Виконавчий директор Торгового дому «Strateg». Підприємство, зупинивши виробництво з початком повномасштабної війни, вже 15 березня відновило роботу. «Ми не знали, що буде далі, але розуміли, що маємо економічно підтримувати країну і морально – користувачів нашої продукції, а також допомогти нашому великому колективу вижити за нових умов», – розповідає Ірина. Відділ дизайну розробив серію патріотичних ігор, які стали дуже популярними: «Доброго вечора, ми з України», «Все буде Україна», «Скажи «паляниця», «Ой, у лузі», «Знай наших». Усі «настілки» нині випускаються українською мовою, вони поширюються не лише по всій Україні, а й експортуються в країни, де нині багато наших вимушених біженців. У команду компанії прийняли людей з постраждалих регіонів – з Херсона, Нової Каховки, Миколаєва, Харкова. Strateg допомагає людям, які постраждали від війни, підтримує Збройні Сили України – купує дрони, рації, протигази, одяг. Триває постійна благодійна діяльність щодо дітей, зокрема – вихованців дитячих будинків.

Анкета
Скрыть

83

Соколік Лариса

Начальник управління з майнових відносин Одеської обласної ради. Від самого початку повномасштабної війни виконувала свої службові обов’язки згідно з особливими вимогами воєнного часу, взявши на себе відповідальність за складні актуальні рішення. Зокрема, займалася процесом оптимізації закладів охорони здоров’я, що було продиктовано актуальними  економічними обставинами та змінами у законодавстві. З огляду на постійні ворожі обстріли, активно займалася питаннями безпеки жителів Одещини, особливо – дітей, а саме – відповідною підготовкою споруд та приміщень цивільного захисту, зокрема, укриттів у закладах освіти. Управління опікується процесом капітального ремонту бомбосховищ і здійснює чіткий контроль за ходом виконання цих робіт. Протягом воєнного року Лариса Соколік і її команда надавали допомогу багатьом людям у питаннях своєї компетенції та соціального захисту.
 

Анкета
Скрыть

84

Стоянова Алла

Директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної (військової) адміністрації. Попри війну, аграрії Одещини не лише зберегли підприємства, а й допомагають армії, громадам, сусіднім регіонам. Перші вантажівки з продовольством відправлено нашим захисникам уже на початку березня 2022-го. Організовано щомісячну допомогу Миколаївській області продовольчими наборами з розрахунку від 200 тисяч до 700 тисяч осіб. Залучено до співпраці міжнародних партнерів, завдяки чому аграрії Одещини безкоштовно отримали від провідних агрокомпаній світу насіння, добрива, рукави для зберігання агропродукції та вантажне обладнання. Агросектор забезпечено пальним для проведення польових робіт. Організовано допомогу аграріям в отриманні кредитних коштів через програму «5-7-9» та оформлення грантових заявок у державній програмі «єРобота». Департамент вирішує численні поточні питання, зокрема бронювання працівників для забезпечення потужностей АПК та оподаткування; водночас дивиться у майбутнє: створено засади для реформування меліоративної та виноробно-виноградарської галузей; активно підтримує реалізацію державної зернової угоди: через одеські порти вже експортовано 29 млн. т зерна. Аграріям повсякчас надається масштабна фахова, консультативна, організаційна допомога.

Анкета
Скрыть

85

Терехова Наталія

Голова благодійного фонду «Добрий самарянин». Щодня сотні людей отримують допомогу завдяки фонду та проєктам, ініційованим Наталією. Переселенців годують, їм видають медикаменти, продуктові та гігієнічні набори, а також одяг, взуття, іграшки, посуд та все, що може стати в нагоді у побуті. Але матеріальна допомога - це ще не все, чим готові допомогти людям у фонді. Волонтери почали надавати психологічну допомогу постраждалим під час повномасштабної війни. Вони організовують творчі гуртки, де люди спілкуються, разом готують та майструють.

Анкета
Скрыть

86

Терлюга Анжеліка

Українська каратистка, срібна призерка Олімпійських ігор 2020 року. Заслужений майстер спорту України. Її двічі визнавали найкращою спортсменкою України. 2018 року очолила рейтинг Міжнародної федерації карате у своїй ваговій категорії. Цього року завоювала титул чемпіонки Європи, прославивши Україну на міжнародній арені. У серпні 2022 року нагороджена Орденом княгині Ольги I ст. — за значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у розвиток різних сфер суспільного життя, відстоювання національних інтересів нашої держави, сумлінне виконання професійного обов'язку.

Анкета
Скрыть

87

Ткач Ірина

Заступниця директора ТОВ «Промтоварний ринок 7-й км», волонтерка. Налагодила канали постачання гуманітарної допомоги з США, Німеччини, Ірландії та Фінляндії. Організовує її постачання в Україну та розподіл/доставку в шпиталі, військовим та переселенцям у гуманітарні центри в Харківській, Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. За власний кошт закуповує для потреб військових необхідне обладнання та систематично направляє його на лінію фронту.

Анкета
Скрыть

88

Ткаченко Людмила

Президент БФ « Шлях до свободи» та голова Благодійного фонду соціального захисту старості громадян «Наше майбутнє». Ці благодійні фонди вже багато років надають допомогу ветеранам,учасникам бойових дій, особам з інвалідністю, самотнім людям, одиноким лежачим хворим, дітям-сиротам та дітям з інвалідністю. З початком війни до них додалися вимушені переселенці. Співпраця з БФ «Добрий самарянин», міською владою, підприємцями, небайдужими громадянами дала змогу налагодити ще більш масштабну допомогу. Збирають, сортують і роздають «гуманітарку» (продукти, підгузки, ліки, засоби гігієни, іграшки, побутову хімію). Продуктові набори, медичні препарати, товари першої необхідності отримали понад п’ять тисяч осіб. У приміщенні фонду «Шлях до свободи» готують їжу, годують там же і адресно розвозять нужденним громадянам, переселенцям – 500 осіб щоденно. Відправляли  гуманітарні вантажі жителям зон бойових дій (Миколаїв, Херсон): продукти харчування, медикаменти, теплі речі, питну воду, засоби гігієни, свічки, газові грілки, пічки-буржуйки.

Анкета
Скрыть

89

Ткачук Наталія

Солістка Одеського академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного, лауреатка міжнародних конкурсів, заслужена артистка України. З перших днів повномасштабної ворожої агресії в театрі було створено унікальний творчий колектив «Театральний батальйон», у якому Наталія бере найактивнішу участь. Де тільки артисти не виступали за цей час! Військові частини просто неба, блокпости, шпиталі Одеси та Умані, залізничний вокзал... І всюди це було дуже зворушливо, з великою самовідданістю та високим професіоналізмом. «У кожного – свій фронт! На нашому культурному фронті – тільки чудова музика, гумор і щирі посмішки наших героїчних захисників!», – зазначає артистка. Бійці «Театрального батальйону» і серед них Наталія Ткачук були нагороджені почесними грамотами Оперативного командування сил оборони України «Південь». А у лютому 2023 року ГО "Грандів, рейтингів та номінацій", БО "Комітет з громадських нагород України" спільно з експертною радою нагородили її міжнародною премією "Культурна дипломатія". І це закономірно: адже одеситка не лише зайнята у провідних ролях на сцені рідного театру, а і є запрошеною солісткою зарубіжних театрів. У кожній своїй поїздці за кордон вона привертає увагу до війни в Україні, а така особиста народна дипломатія – дуже дієва!

Анкета
Скрыть

90

Томашевська Лілія

Помічниця голови Одеської обласної ради патронатної служби апарату облради. В умовах воєнного стану ефективно сприяє продуктивній роботі  керівника, апарату та депутатського корпусу ради.

Анкета
Скрыть

91

Троянда Олена

Адвокат. З березня 2022 року за свій кошт відправляє бійцям, які знаходяться на лінії фронту, зокрема нині – у Бахмуті, продукти харчування, одяг, техніку (скажімо, на прохання снайпера було придбано фотоапарат). Консультує військових, які зараз служать у ЗСУ, і, в разі потреби, веде їх карні справи – усе безкоштовно. На прохання рідних допомагає у розшукові військовослужбовців, які зникли безвісти. Провідує поранених захисників у госпіталі, надаючи їм підтримку, зокрема ліками та продуктами харчування.  

Анкета
Скрыть

92

Фількіна Тетяна

Позаштатний психолог Одеського клінічного центру прикордонної служби, керівник відділу психологічної підтримки громадської організації «Український Союз прикордонників», психолог Волонтерської психологічної служби ГО «Реабілітаційний центр Святого Павла». Членкиня ГО Асоціація жінок України «ДІЯ». 
 

Анкета
Скрыть

93

Фоміцька Неля

Директор КЗ початкової спеціалізованої освіти «Мистецька школа № 8 м. Одеси», художній керівник Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Фонтанська весна». Творчий педагогічний колектив небайдужих митців-професіоналів продовжив свою діяльність в умовах дії воєнного стану, навчаючи своїх вихованців за прийнятою до війни багатоаспектною програмою, зокрема – і для учнів з особливими освітніми проблемами. Під час війни мистецька школа № 8 стала культурним осередком для дітей внутрішньо переміщених осіб та учнів, які змушені були залишити свої домівки та продовжити дистанційно навчатись в інших країнах світу. Творчий колектив школи взяв участь у мистецькому проєкті «Українська музика: від класики до сучасності!». До запису духовного гімну України «Молитва за Україну» Миколи Лисенка в рамках фестивалю мистецтв «Фонтанська весна – 2022» долучилися понад 100 учнів вокально-хорового та інструментального  відділів, які нині перебувають не лише в Україні, а також у Румунії, Болгарії, Польщі, Молдові, Литві, Німеччині, Франції, Австрії, Канаді. І це набуло великого резонансу на батьківщині та за кордоном!

Анкета
Скрыть

94

Чижикова Наталія

Волонтер Одеського військового госпіталю. Займається першими потребами шпиталю, організовує збори коштів на лікування та реабілітацію військовослужбовців, а також на закупку необхідних медикаментів та обладнання. Забезпечує гуманітарною допомогою переселенців та нужденних жителів області. 

Анкета
Скрыть

95

Чобан Наталія

Лікар-стоматолог. З перших днів війни відкрила двері свого стоматологічного кабінету «Dr.Natalie Choban» для військових та вимушених переселенців, які приїхали до Одеси. Надає не лише безкоштовні стоматологічні послуги, а й працює волонтером у гуманітарному штабі.

Анкета
Скрыть

96

Шалашна Оксана

Виконуюча обов`язки директора КУ «Музей-квартира Михайло Жванецького», член Всесвітнього клубу одеситів, волонтерка. Протягом 2022 року зусиллями Оксани Шалашної у Всесвітньому клубі одеситів було організовано близько 200 благодійних заходів, більшість з яких спрямована на допомогу нашим захисникам та моральну підтримку одеситів і тимчасово переміщених до Одеси осіб. Це благодійні концерти «З любов'ю до України» солістів Одеської опери, Музкомедії і Одеської обласної філармонії – на сьогодні загалом 20 концертів; 15 благодійних джазових концертів за участю провідних джазменів Одеси та студентів ОНМА ім. А.В. Нежданової; понад сто інших благодійних заходів, зокрема – літературно-музичні програми за участі письменників і акторів, презентаціі книг. Усі благодійні збори використано на придбання бронежилетів (у загони Тероборони передано 70 штук) і медичних препаратів для бійців ЗСУ. Саме під час війни внаслідок залучення молоді – одеситів та ВПО – були відкриті нові проєкти: «Всесвітній клуб юних одеситів», «Джаз-клуб ВКО», «Мистецтво жити в Одесі» – творчі майстер-класи для дітей з тимчасово переміщених та одеських сімей. Діти з регіонів ведення бойових дій не тільки навчаються, а й отримують смаколики, подарунки і можливість відвідувати вистави в театрах та цирку.  
               

Анкета
Скрыть

97

Шкамерда Антоніна

Волонтер, директор Благодійного фонду морського транспорту "Мортранс". БФ з 2014 року постійно підтримує моряків Військово-морських сил України. А з початком повномасштабного вторгнення росії на територію України, багато допомоги Антоніна Шкамерда надавала внутрішньо-переміщеним особам, військовим та військовим морякам. Понад 21 рік присвятила розбудові благодійництва в Україні. 

Анкета
Скрыть

98

Якобчук Лариса

Підполковник з позивним «Чайка». Нині перша та єдина в Україні жінка - заступник командира 126-ї окремої бригади територіальної оборони. До повномасштабної війни служила в АТО та ООС, а останні три роки викладала в Одеській військовій академії. Від початку повномасштабного вторгнення Лариса Якобчук щодня в полі чи з побратимами. Проводить тренування і ,навіть, за потреби, церемонію укладання шлюбу військовослужбовцями.

Анкета
Скрыть

99

Ястремська Даяна

Одеська титулована тенісистка, голова благодійного фонду «Дія». Завдяки спільній ініціативі родини Ястремських та інших волонтерів було транспортовано понад 100 фур з початку повномасштабної війни. Налагодили гуманітарний конвой з Іспанії в Одесу. Всю гуманітарку сортують тут, а потім відправляють тільки корисний вантаж у Бучу, Славутич, Ірпінь, Харків, Санжари, Миколаїв, Кривий Ріг, Київ, Запоріжжя. Географія допомоги українцям дуже широка: Іспанія, Франція, Німеччина, Польща, Індія, Північна Македонія.
 

Анкета
Скрыть

100

Яшкіна Тетяна

Засновниця магазину зброї та амуніціїї "Яшкіна", блогер, волонтер. Забезпечує воїнів на передовій та в тилу зброєю, амуніцією. Влаштовує масштабні збори та розіграші, кошти з яких йдуть на потреби ЗСУ. Неодноразово відвідувала наших захисників на Херсонщині, Миколаївщині та у Бахмуті.

Анкета
Скрыть

Для участия в голосовании Вам необходимо авторизироваться:

Вы уже голосовали!

Комментарии для сайта Cackle Вернуться на ОдессаМедиа